CARETWO - First aid kit
From
€3.38
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.38 |
|---|---|
| Net total: | €3.38 |
| Gross total: | €4.02 |
Product number:
A36-MO2818-03
Inventory:
Product information "CARETWO - First aid kit"
First aid kit in hard PU case. Includes 2 gloves, 1 blanket, 1 tape, 2 bandages, 1 scissors, 4 swabs, 10 plasters and 6 cleaning wipes. Not available for sale outside the EU.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Brand: | midocean |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 3006 5000 |
| Height: | 67mm |
| Length: | 160mm |
| Material: | PU |
| New product: | Yes |
| OuterCartonDimension: | 65 x 24 x 35 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 40 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 9.6 |
| Outer carton dimensions: | 65 x 24 x 35 cm |
| Width: | 115mm |
Login