CAREONE - First aid kit
From
€1.54
without imprint
| Unitprice without imprint | €1.54 |
|---|---|
| Net total: | €1.54 |
| Gross total: | €1.83 |
Product number:
A36-MO2819-03
Inventory:
Product information "CAREONE - First aid kit"
Compact first aid kit in RPET pouch with aluminium carabiner. Includes 4 alcohol swabs, 3 plasters, 2 bandages, 2 gauze pads, 1 tape, and 1 scissors. Not available for sale outside the EU.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Brand: | midocean |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 3006 5000 |
| Height: | 27mm |
| Length: | 105mm |
| Material: | RPET |
| New product: | Yes |
| OuterCartonDimension: | 40 x 40 x 25 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 9.8 |
| Outer carton dimensions: | 40 x 40 x 25 cm |
| Width: | 80mm |
Login