BOREALIS - 200 gr/m² cotton shopping bag
From
€1.84
without imprint
| Unitprice without imprint | €1.84 |
|---|---|
| Net total: | €1.84 |
| Gross total: | €2.19 |
Product number:
A36-MO6353-99
Inventory:
Product information "BOREALIS - 200 gr/m² cotton shopping bag"
200 gr/m² rainbow cotton shopping bag with long handles. Add some colour to your brand or special message with this cheerful tote bag. This bag is ideal for daily grocery shopping. You can carry it by the long handles or hang it over your shoulder to keep your hands free. Carry weight limit 2.5kgs.
| Colour: | Multicolour |
|---|---|
| Brand: | midocean |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4202 9298 |
| Length: | 420mm |
| Material: | Cotton |
| OuterCartonDimension: | 48 x 42 x 25 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 10.9 |
| Outer carton dimensions: | 48 x 42 x 25 cm |
| Width: | 380mm |
Login