ARCO CLEAN - A5 antibacterial notebook
From
€1.15
without imprint
| Unitprice without imprint | €1.15 |
|---|---|
| Net total: | €1.15 |
| Gross total: | €1.37 |
Product number:
A36-MO6141-06
Inventory:
Product information "ARCO CLEAN - A5 antibacterial notebook"
This A5 notebook has been given an antibacterial treatment on the hard PU cover. This coating contains a special additive (nano silver) that prevents bacteria from colonizing the surface of the notebook. With 192 lined pages 70gr (96 sheets) you have enough space to write down all your important notes. An elastic band closure makes sure the notebook stays closed when traveling and the page marker ribbon allows you to easily find your latest note. ISO 22196.FSC®-certified
| Colour: | White |
|---|---|
| Brand: | midocean |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4820 1030 |
| Height: | 16mm |
| Length: | 210mm |
| Material: | Paper |
| OuterCartonDimension: | 42 x 31 x 23 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 50 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14.76 |
| Outer carton dimensions: | 42 x 31 x 23 cm |
| Width: | 140mm |
Login